Τώρα είναι Σάβ Σεπ 23, 2017 12:33 am
Σύνδεση

8 mansions

Γενική συζήτηση, συμβουλές, απαντήσεις σε απορίες και προσωπικά θέματα για το Feng Shui για όλα τα Εγγεγραμένα Μέλη.

Δημοσίευσηαπό Elthefox » Δευτ Ιούλ 10, 2017 9:24 am

Καλημέρα,θέλω να νοικιάσω ένα βόρειο διαμέρισμα σε μια tui(δυτική)πολυκατοικία που έχει την είσοδο της στη Δύση,και έχω αριθμό γκούα 8(δυτικό γκρουπ).Μήπως ξέρετε αν το διαμέρισμα είναι κατάλληλο ή με επηρεάζουν τα six ghosts;
Elthefox

Δημοσίευσηαπό FSRC-Greece » Παρ Ιούλ 21, 2017 2:13 am

Αγαπητέ/ή φίλε/η, καλώς ήλθες.

Ο προσανατολισμός της πολυκατοικίας δεν παίζει σημαντικό ρόλο στο Ba Zhai, μόνο ο προσανατολισμός (facing) του διαμερίσματος μας ενδιαφέρει.

Η πρόσοψη (facing) του διαμερίσματός σου είναι στο Βορρά; δεν έχω καταλάβει!
Μπορείς να μου πεις περισσότερες πληροφορίες;

ευχαριστώ
FSRC Greece
Τάκης Καραγιαννόπουλος
Master Σύμβουλος & Δάσκαλος του Feng Shui
Άβαταρ μέλους
FSRC-Greece
Senior Feng Shui Consultant
Senior Feng Shui Consultant

Δημοσίευσηαπό Elthefox » Πέμ Ιούλ 27, 2017 12:12 pm

Καλημέρα,αφού η είσοδος της πολυκατοικίας δεν παίζει κανένα ρολό θα επικεντρωθώ στο διαμέρισμα.Βρίσκεται στο δεύτερο όροφο .Πριν μπει κανείς στο σπίτι και κοιτώντας προς τα μέσα, αντιμετωπίζει το βορρά.Στο δεξί χέρι βρίσκεται παράθυρο και μπαλκόνι που φέρνουν δυτικό αέρα και αριστερά δωμάτιο όπου μπαίνω κοιτώντας στην ανατολή.Επειδή είμαι αρχάρια ίσως να μετράω λάθος. Όπως κοιτάει καποίος βρισκόμενος μες το σπίτι, προς τα εξώ, αντιμετωπίζει το νότο άρα πάλι δε με ευνοεί,εφόσον σε αυτή την περίπτωση το διαμέρισμα είναι νότιο.
Elthefox

Επιστροφή στο Feng Shui Forum

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Μέλη σε σύνδεση

Συνολικά υπάρχει 1 μέλος συνδεδεμένο: 0 εγγεγραμμένο, 0 κανένας με απόκρυψη και 1 επισκέπτης (με βάση ενεργά μέλη που έχουν συνδεθεί τα τελευταία 5 λεπτά)
Περισσότερα μέλη σε σύνδεση 23 την Παρ Σεπ 26, 2008 12:58 pm

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Login Form